Az interjúk elé

A DeMo-ban többek közt arra vállalkoztunk, hogy megnézzük közelről a bevont szervezetek módszereit, dokumentáljuk , és megosszuk azokat, hogy minél többen hasznosíthassák, amit ők már kipróbáltak, megvalósítottak. Ennek a folyamatnak az egyik állomása, hogy mindegyik szervezet, program vezetőjével készítettünk interjút, amiben arra kerestük a választ, hogy hogyan kerültek az “ügy” közelébe, milyen kihívásokkal küzdenek, és milyen megoldások működnek az ő rendszerükben. És természetesen látunk néhány közös vonást: a gyerekek szeretetét, és elfogadását, a folyamatos kísérletezést, az innovatív megoldások keresését, a gyerekek érdekeinek szem előtt tartását, a készségfejlesztés, és a közösségfejlesztés hangsúlyozását, a szakmai hálózatokban való részvételt, a civil együttműködéseket, és nem utolsósorban az önkéntesek bevonását szakmai feladatok végzésébe. 

Egy kattintás ide a folytatáshoz….

Számunkra a közösség az elsődleges

Dr. Fejes József Balázs a Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Intézetének adjunktusa, a Motiváció Oktatási Egyesület elnöke. Hátránykompenzáló és társadalmi érzékenyítést támogató programok generálásában, szervezésében vesz részt. A Motiváció Hallgatói Mentorprogram egyik alapítója, a szegedi Motiváció Tanoda szakmai vezetője, a TanodaPlatform szakértői csoport és a Katalizátor Hálózat tagja.

Dr. Szűcs Norbert a Szegedi Tudományegyetem Felnőttképzési Intézetének adjunktusa, a Motiváció Oktatási Egyesület alelnöke, a Pontus Közhasznú Egyesület elnöke. A Motiváció Hallgatói Mentorprogram egyik alapítója, vezetője. A tiszaszigeti Motiváció Tanoda szakmai vezetője. A Katalizátor Hálózat és a TanodaPlatform tagja, számos tudományos publikáció szerzője.

Egy kattintás ide a folytatáshoz….

Szerintem az a legfontosabb, hogy létrejöjjön egy egységes szemlélet

Mész Tímea ötödéves pszichológia szakos hallgató a Pécsi Tudományegyetemen, miközben hat éve állandó önkéntese a Faág Baráti Kör Egyesületnek, ahol elsősorban hátrányos helyzetű és állami gondozott gyerekekkel foglalkoznak. Az egyesületnél töltött idő, mint leendő gyermekekkel dolgozó szakembernek mind szakmailag, mind személyesen meghatározó jelentőséggel bír a számára. Jelenleg az egyesület szakmai vezetője és a Faág Tanodában vezető mentor szerepet tölt be.

Egy kattintás ide a folytatáshoz….

Nekünk az a legfontosabb, hogy jöjjön a gyerek

Lencse Máté az Igazgyöngy Alapítvány Toldi Tanodájának a vezetője. 2012-ben önkéntesként, egy fiatal, egyetemistákból álló csapat tagjaként kezdte meg azt a munkát a gyerekekkel, melyből aztán a Tanoda kialakult. Fő érdeklődési területe (ha csak egyet szabad kiemelni) a játékpedagógia, a társasjátékok fejlesztő hatására fókuszálva.

Egy kattintás ide a folytatáshoz….